Fan Clup-Müzik İndir-Video_Film İzle..!
candan erçetinin biyografisi Uyeols10
candan erçetinin biyografisi Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fan Clup - Biyografiler - Diskografiler - Arabesk - Taverna - Rap - Müzik - Film

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

candan erçetinin biyografisi

YazarMesaj
cnbrk_67
Admin
cnbrk_67

rep : 105823

candan erçetinin biyografisi Empty
MesajKonu: candan erçetinin biyografisi   candan erçetinin biyografisi Icon_minitimeC.tesi Mart 06, 2010 10:37 pm

candan erçetinin biyografisi Candan-ercetin
1963 senesinde Kırklareli’nde dünyaya gelen pop müziği sanatçısı Candan Erçetin, 11 yaşındayken eğitimi için İstanbul’a geldi. 1978 senesinde İstanbul Belediyesi Şan Okulu’ndan şan dersleri almaya başlayan sanatçı, 1986 senesinde Türkiye’yi Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Halley” adlı parça ile temsil eden Klips ve Onlar adlı grupta Seden Kutlubay’ın yerini doldurdu ve Türkiye’ye dokuzunculuğu getirdi.
1996 senesinde “Hazırım” adlı ilk stüdyo albümünü Topkapı Müzik etiketiyle yayınlayan Candan Erçetin, albüme 11 parça dahil etti ve bu parçaların 10’unun sözlerini Mete Özgencil’den aldı. Parçaların müziklerinde ise Gökhan Kırdar, Yusuf Bütünley ve Sezen Aksu ile bir araya gelen sanatçı, genel olarak albümde Makedon ve Trakya ezgilerini bulundurdu. Albümde yer alan “Umrumda Değil”, “Hangi Aşk Adil ki”, “Vakit Varken”, “Daha”, “Nar Çiçeği” ve “Sevdim Sevilmedim” adlı parçalara birer video klip çalışması gerçekleştiren müzisyen, özellikle “Umrumda Değil” ve “Sevdim Sevilmedim” adlı şarkılarıyla müzikseverlerden büyük beğeni topladı.
1996 senesini “Sevdim, Sevilmedim / Umrumda Değil: The Remix EP” adlı remix EP’sini piyasaya sürerek tamamlayan Candan Erçetin, bir stüdyo albümü sonrasında bir remix EP yayınlama geleneğini bu albüm sonrasındaki albümlerinde de devam ettirdi ve bu projesiyle Türkiye’de bir ilke imza attı.
1997 senesinde “Çapkın” adlı 2. stüdyo albümünü müzikseverlerin beğenisine sunan Candan Erçetin, albüm içerisinde 12 çalışmaya yer verdi ve bu şarkıların sözlerinde Mete Özgencil ile bir araya geldi. Özellikle albüm içerisinde yer alan “Yalan” adlı parçasıyla yurt içi ve yurt dışından büyük ilgi toplayan sanatçı, ayrıca “Onlar Yanlış Biliyor” ve “Her Aşk Bitermiş” adlı şarkılarına da birer video klip çalışması gerçekleştirdi. Bu albüm sonrasında ismini Türk müzik piyasasında tam olarak duyurmayı başaran müzisyen, ertesi sene bu albümün devamı niteliğindeki “Oyalama Artık – The Remix EP 2” adlı 2. remix EP’sini piyasaya sürdü.
2000 senesinin hemen başında “Elbette” adlı 3. stüdyo albümünü yayınlayan Candan Erçetin, albümün içerisinde toplam 13 parça bulundurdu ve bu parçaların çoğunun sözlerinde Mete Özgenil ile bir araya geldi. Kendisinin söz ve bestesini yazdığı albüme adını da veren şarkısıyla hayranlarından büyük beğeni toplayan sanatçı, ne var ki albümde yer alan hiçbir parçaya bir video klip çalışması gerçekleştirmedi. Ertesi sene bu albümün devamı niteliğindeki “Unut Sevme” adlı 3. remix EP’sini piyasaya süren müzisyen, EP’de “Unut Sevme” parçasına düzenlenen altı farklı remikse yer verdi.
2002 senesinde “Neden” adlı 4. stüdyo albümünü Rıza Erekli’nin prodüktörlüğünde hayranlarına ileten Candan Erçetin, albüm içerisinde toplam 12 parça bulundurdu ve bu parçaların söz ve beste çalışmalarında Aylin Atalay, Alper Erinç, Neslihan Engin, Sinan Akçil ve Ümit Aksu ile çalıştı. Ayrıca albümde yer alan “Dünya Hali”, “Neden”, “Hayırsız” ve “Parçalandım” adlı şarkıların söz ve bestelerini kendisi yazan sanatçı, aynı sene “Chante Hier Pour Aujourd’hui” adlı 5. stüdyo albümünü de piyasaya sürdü. Albümdeki parçaları Fransızca olarak seslendiren müzisyen, ayrıca albüm içerisinde “Neden” albümünde bulunan “Korkarım” adlı parçaya düzenlenen Fransızca versiyona da yer verdi.
2003 senesinde “Neden” albümün devamı niteliğindeki “Remix” adlı 4. remix albümünü müzikseverlere sunan Candan Erçetin, albümde Türkiye, Bosna Hersek ve Avusturya ortak yapımı, yönetmenliğini Pjer Zalica’in üstlendiği “Gorı Vatra” filminde yer alan “Yazık Oldu” adlı şarkıyı da bulundurdu.
2004 senesinde “Melek” adlı 6. stüdyo albümünü Pasaj Müzik etiketiyle piyasaya süren Candan Erçetin, albüme 14 şarkı dahil etti ve bu parçalardan “Şehir”de Ceza ile bir düet gerçekleştirdi. Albümün söz ve beste çalışmalarında Barlas Erinç, Şemsi Belli, Muzaffer İlkay, Cihan Güçlü, Nuri Irmak ve Aylin Atalay ile bir araya gelen sanatçı, ertesi sene bu albümün devamı niteliğindeki “Remix ‘5” adlı 5. remix albümünü sevenlerine sundu.
2005 senesinde “Aman Doktor” adlı 7. stüdyo albümünü DMC etiketiyle yayınlayan Candan Erçetin, albümde Türk – Yunan ortak kültürüne ait geleneksel şarkıları baştan yorumladı. Parçaları Türkçe ve Yunanca olarak seslendiren sanatçı, aynı sene Beyazıt Öztürk ile birlikte “Yıldızların Altında” adlı tiyatroda yer aldı.
2009 senesinde Ümit Ünal’ın yönetmenliğini üstlendiği “Gölgesizler” adlı filmin müziklerini hazırlayan Candan Erçetin, filmde de yer alan “Ben Kimim” adlı parçasıyla müzik listelerine girmeyi başardı.
http://fan-clup.yetkinforum.com

candan erçetinin biyografisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ugur bayarın hayatı bıyografisi
» KiraÇ kimdir-KiraÇ hayatı,biyografisi